Kabus Gerçek Mi Oluyor? Geyikler Zombilere Dönüşmeye Başladı

ABD'de Geyikleri Zombilere Dönüştüren Salgın Bir Hastalık Ortaya Çıktı. Geyikler zombilere dönüşmeye başladı. "Zombie Deer" adlı konulan hastalık hızla yayılmaya devam ederken CDC uzmanları uyarıyor. Bu haber 2019 yılına ait. Yani eski bir haber değildir. Detaylar elimize ulaştıkça kanalımızdan gelişmeleri haberdar edicez...

ABONE OL.! http://bit.ly/2ReyspU
Bu oynatma listelerini seyredin...
Zombi Virüs Salgını Kıyameti Hakkında ; http://bit.ly/2GFvici
Kıyamet ve Kıyamet Sonrası Bilim Kurgu ; http://bit.ly/2Bgoa2A
Birbirinden İlginç Gizemli Esrarengiz Videolar ; http://bit.ly/2sZeF3n

Zombi Nedir ?
Hemen hemen tüm kültürlerde karşımıza çıkan ve bir hortlak türü olarak bilinen zombi, aslında Haiti kültürüne aittir. Korku ve kurgu yapıtlarında sıkça yer alan bu kavram 1930’lu yıllardan günümüze kadar kullanılmaya devam edilmektedir. Kurgu ve tanım bakımından değişikliğe uğrayan zombiler aslında canlandırılmış ceset anlamına gelir. Hazırlanan bir kurguya göre ise zombi kıyametinin gerçekleşeceğine ve dünyanın bu cesetlerle istila edileceğine inanılmaktadır.

Zombi Kelime Anlamı ; Hortlak. Uykusuzluktan, yorgunluktan serseme dönmüş kimse. (Kaynak: TDK Türkçe Sözlük)

Gerçek Zombi Virüsü Var mı?
Zombilerin nereden geldiği bilinmeyen bir virüs yoluyla çoğalabileceği belirtilmektedir. Bu konuyla ilgili pek çok komplo teorisi üretilmiştir. Bazı araştırmacılar, virüsün ABD’deki bir yer altı üssünde üretildiğini savunmaktadır. Bazıları da virüsü illüminatiyle bağdaştırmaktadır.
Zombi virüsü, insanların düşünme yetisinin yok olmasına neden olur. Ayrıca sürekli su ve tuz isteğini artırır. Bu yüzden zombiler, tek canlı hedef olarak insanları ve hayvanları tercih etmektedir.
ABD'de geyiklerin fiziksel yapılarını değiştiren ve saldırgan bir tutum içine girmelerine neden olan bir hastalık hızla yayılıyor.
ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, geyik ve kanada geyiklerini etkileyen hastalığın yirmi dört ABD eyaletiyle iki Kanada eyaletinde kayıt altına alındığı belirtti.

Bilimsel olarak kronik israf hastalığı (CWD) olarak bilinen bulaşıcı nörolojik hastalık geyiklerin beyindeki etkisi nedeniyle zombi hastalığı takma adını aldı. Hastalığa yakalanan geyik şiddetli kilo kaybı, anormal davranış, tökezleme, sarkma, koordinasyon eksikliği, saldırganlık, aşırı susuzluk ve başkalarından korkma sıkıntısı çekiyor.
CWD aslında bakteri, virüs, parazit veya mantarların neden olduğu çoğu insan tarafından inanılmamaktadır
. Bunun yerine, bir prion hastalığı , beyinde oluşan "rogue" yanlış katlanmış proteinlerin neden olduğu bir grup nörodejeneratif hastalık gibi görünüyor . Bir prion oluşturulduktan sonra, bu hileli proteinler normal proteinin daha fazlasını anormal formlarına “dönüştürebilir” ve beyinde prionların birikmesiyle sonuçlanan bir zincir reaksiyonu oluştururlar. İ
nsanlar Jakob hastalığı olarak bilinen ilgisiz prion hastalığından muzdarip olabilir . yani insanları zombiye çevirebilir.
Ancak, bu sadece bir teori. Bir başka teori , hastalığın arkasındaki spiroplazma adlı bir bakteri olduğunu iddia ediyor.
Kulağa oldukça korkutucu geliyor, ama kapıları kapatıp konserve yiyecekleri stoklamanız gerekiyor mu? Tabii ki değil. Bilim adamları hastalığı tam olarak anlamıyor yada anlamadıklarını dile getiriyor - muhtemelen çok güven verici görünmesede - ama insanlara geyiklerden bulaşabileceğine dair kanıtlar yok . Sığırlara veya diğer evcil hayvanlara da bulaşmış gibi görünmüyor.
Asıl endişe serbest dolaşımda bulaşmasıdır. O zaman bile, CDC “Ülke genelinde, serbest dolaşan geyik ve geyiklerde genel CWD oluşumunun nispeten düşük olduğunu” belirtiyor.


  (0)   Comment