Türkiye'nin Otomobili Tüm Ayrıntılar

İşte yerli otomobilin ortaya çıkan bazı özellikleri...

-Sürücü odaklı kokpit tasarımı
-Üç kollu deri kaplı etli direksiyon simidi
-Yüksek malzeme ve işçilik kalitesi
-Kapı içlerine yerleştirilmiş geniş hoparlör ve gelişmiş müzik sistemi
-Mavi LED iç aydınlatma ışıkları
-10 inç ve üstü ebatlı sınıfının en geniş dokunmatik bilgi ekranı
-Geniş gösterge tablosu ve ikinci bilgi ekranı
-Deri döşeme yüksek kaliteli koltuklar
-Şık havalandırma ızgaraları
-Küçük ve ergonomik tasarlanmış metal kumanda kolu
-Yumuşak ve kalite hissini yükselten kokpit kaplamaları.

Etkinlik alanında bulunan yerli otomobilin şasesi dikkat çekiyor. 30 dakikada %80 hızlı şarj imkânı veren otomobil, 300 km ve 500 km menzil opsiyonlarına sahip.

1-Yerli otomobilde, gelişmiş batarya yönetim ve aktif termal yönetim sistemlerinin sağladığı uzun ömürlü batarya paketi mevcut. Otomobilde, 200 beygir güç ile 7.6 saniye, 400 beygir güç ile 4.8 saniye altında 0-100 km/s hızlanma kapasitesi bulunuyor.

2-Yerli otomobil, sürekli olarak merkeze bağlı olacak ve bazı sistem güncellemeleri sürücünün bile hissedemeyeceği şekilde giderilecek. Ayrıca bakım ve parça değişimi gerektiren arıza durumlarında ise sistem, direkt olarak bakım noktasıyla iletişime geçecek.

3-Yerli otomobil otonom sürüş teknolojisine sahip olacak. Trafik sıkıştığı zaman otomobil kendiliğinden durup kalkabilecek. Sürücünün direksiyonla kontrol etmesine gerek kalmayacak.

4-Yerli otomobilde Holografik Asistan teknolojisi de bulunuyor. Bu teknolojiyle yol detayları, tümsekler, köprüler sürücünün direkt olarak gözbebeğine ışınlar yoluyla iletilecek. Sürücü yola bakarken aynı zamanda bu uyarıları da görebilecek. Holografik Asistan teknolojisi dünyada ilk kez kullanılıyor.


  (0)   Yorum