2022 Volkswagen Arteon Shooting Brake Ehybrid R-Line

Her iki Volkswagen'in de elektrik menzilleri, modern sürücünün tipik kullanım alışkanlıklarına ideal bir şekilde uyarlanmıştır.

Almanya'yı örnek olarak ele alırsak: bir araştırmaya göre Federal Ulaştırma ve Dijital Altyapı Bakanlığı tarafından yayınlanan tüm günlük araba yolculuklarının yüzde 95'i 50 kilometreden kısa.

Bu nedenle, Avrupa'nın en kalabalık ülkesindeki seyahatlerin çoğu, Volkswagen Arteon eHybrid ve Volkswagen Arteon Shooting Brake eHybrid'deki elektrikli sürücü kullanılarak tamamlanabilir.

130 km / saate kadar hızlarda sıfır yerel emisyon: Elektrik motorunu kullanırken - ve dolayısıyla sıfır yerel emisyon yayarken - iki yeni Arteon modeli 130 km / saate kadar hızlarda gidebilir.

Daha yüksek hızlarda, verimli dört silindirli TSI motor (turboşarjlı benzinli motor) etkinleştirilir.

900 kilometreden daha fazla menzil:

Orta ila uzun mesafelerde, elektrik motoru, hibrit sistem benzinli motorun sürekli olarak tamamen kapatılmasını sağladığından TSI tüketimini azaltmaya yardımcı olur.

Elektrik desteği sağlamak için gereken enerji, yolculuk sırasında fren enerjisi geri kazanımı kullanılarak geri kazanılır. Yeni Volkswagen yolculuğuna tam şarjlı (prizden) bir lityum iyon pil ve dolu bir yakıt deposu ile başlarsa, 900 kilometreden fazla yüksek birleşik menzillere ulaşabilirler.

Elektrikli güçlendirici sayesinde direksiyon başında eğlence: 160 kW (218 PS) sistem gücü ve 400 Nm sistem torku, üstün bir sürüş performansı yaratır.

Her iki Volkswagen Arteon modeli de 0-100 km / s'den sadece 7,8 saniyede hızlanır ve 222 km / sa azami hıza ulaşır.

Ancak farkı yaratan, günlük performanstır: Araç çalıştırılır çalıştırılmaz, elektrik motoru hemen yüksek seviyede tork sağlar; TSI ile bağlantılı olarak, aynı zamanda bir elektrikli güçlendirici görevi görür.

Plug-in hibrit sistem de son derece sessizdir. #2022VolkswagenArteonShootingBrakeeHybridRLine​ #VolkswagenArteoneHybridElegance​
2022
Volkswagen Arteon Shooting Brake eHybrid R-Line
Volkswagen Arteon eHybrid Elegance
Volkswagen Arteon modeli
Volkswagen Arteon eHybrid


  (0)   Yorum